Drukowanie pyskowice

Drukarnie nie umrą

Żyjemy w czasie ogólnoświatowej cyfryzacji. Elektroniczne e-booki zastępują standardowe książki bądź skrypty i nawet najbardziej żarliwym wielbicielom papierowych książek kończą się argumenty przeciw temu procesowi. Wszak dla środowiska są to same kKorzyści – zminimalizowana wytwórczość papieru to ulga dla tysięcy kilometrów kwadratowych lasów. Niemniej jednak drukarnie wciąż są i mają się bardzo dobrze!
 Drukowanie na kartkach papieru to tylko mały ułamek tego, czym drukarnie frapują się w swojej działalności. Większa część klientów tych lokali zamawia o wiele większe projekty i to niekoniecznie na papierze. Przykładowo, dużo firm właśnie w drukarniach zamawia wykonanie swoich reklam – czy to na plastikowych/szklanych nawierzchniach, lub w postaci bardziej mobilnej (drukarnie trudnią się także drukowaniem naklejek wielkoformatowych, które nakleić można np. na służbowy samochód). 
 Z drugiej strony, oprócz firm oraz przedsiębiorstw zamawiających produkty hurtowo, z drukarniami znakomicie zaznajomieni a także zaprzyjaźnieni muszą być studenci kierunków architektonicznych, którzy doskonałą większość swoich projektów muszą dostarczać na uczelnię w postaci papierowej. 
 Zdaje się więc, że pomimo wzrastającej renomy elektronicznych książek, przemysłowi drukarskiemu nie zagraża prędki upadek, a może nawet akurat teraz będzie miał sposobność rozwinąć na nowo skrzydła.


Możliwość komentowania jest wyłączona.